Школа. Фізкультура і спорт

Відомості про школу в с. Сапіжанці знаходимо в праці Євтима Сіцінського “Труды Подольского епархиального историко-статистического комитета» (Выпуск № 9 «Приходы и церкви Подольской епархии»1901г.). Він пише: “ ...Школа была открыта в 1863г. решением крестьян на сходке села. Размещалась она в нанятой крестьянской избе. Затем в 1891году на средства крестьян была построєна школа рядом с церковью…”

В 1930 році було введено обов’язкове чотирьохкласове початкове навчання. Школа на цей час розміщувалась в будинку священика, що знаходився на захід від церкви на віддалі 20-25 метрів (тепер шкільні квітники). Священик Богданович залишив будівлю, оскільки був у 1929 р. репресований і висланий з села. Старе приміщення школи було використане під сільську хату-читальню та сільраду, а згодом розвалилось.

            В 1939 році в селі було відкрито семирічну школу (5-й клас), але війна 1941-1945рр. перешкодила розвитку семирічки.

             З 1 вересня 1959 року школу було переіменовано на восьмирічну. Заняття проводились у дві зміни в старому приміщенні школи.

            В 1962р. розпочалася добудова шкільного приміщення за рахунок коштів місцевого колгоспу  , добудовано 5 класних кімнат (спортзал, учительську, кабінет директора, препараторську, підвальне приміщення для майстерень, гардероб), яке закінчилося в 1965році.

В 1973-1974рр. за кошти колгоспу «Дружба» було збудовано і введено в дію нове приміщення шкільної їдальні. В 1986 році школа перетворилась в дев’ятирічну з набором дітей у перший клас з шестирічного віку.

У наш час (1.01.2016р.) в школі навчається 77 учнів, працює 17 вчителів.

 

Фізкультура і спорт

Для організованого відпочинку молоді в селі є футбольне поле, комбінований спортивний майданчик і спортивний зал.

            Традиційно в місцевій школі проводиться спартакіада серед школярів. Її переможці приймають участь відповідно в районній спартакіаді. На районну спартакіаду серед колективів фізкультури сільських рад були представлені учасники на змагання з шашок, шахів, волейболу, футболу.